Samostatne usporiadané skupiny

Anjelik

     Rodinný dom na Revolučnej ulici číslo 32 v Medzeve sa nachádza v tichej uličke, kde nás naši susedia dobre poznajú a nesie názov Anjelici..... V peknom poschodovom dome si nažíva od r .2013 deväť už teraz tínedžerov, ktorí zdieľajú svoj osobný, študentský ale i spoločenský, rodinný život 365 dní v roku. 
     Venujeme sa všetkému čo nás baví, športu, športovým súťažiam, kultúre, povinnostiam, tvorbe na skupine, skrášľovaniu nášho domčeka a záhrady, máme svoje lásky, máme plusy i mínusy. Starajú sa o nás naše zlaté tety vychovávateľky, ktoré máme veľmi radi. 🙂


Kapacita: 10 detí Adresa: Revolučná 32 044 25 Medzev Telefón: 055/671 13 04

Čertík

Ahojte,
dovoľte, aby sme sa Vám predstavili. Sme deviati veselí Čertíci, ktorí bývajú v malebnom domčeku v tichej ulici mestečka Medzev. Fungujeme od roku 2005 ako prvá samostatná skupina detského domova.
Starajú sa o nás šiesti vychovávatelia, ktorí nám vytvárajú pekný domov.Spolu si tu pekne nažívame ako jedná veľká rodina, ktorá si svoj domček udržiava v čistote,  poriadku a stále v dobrej nálade.Svoj voľný čas sa snažíme využiť zmysluplne pri rôznych tvorivých dielňach, skrášľovaním nášho domčeka a jeho záhrady. Organizujeme rôzne turistické vychádzky, výlety, návštevy múzeí, galérii, kín, ZOO, grilovačky, športové podujatia. Počas letných prázdnin si užívame letné tábory, kúpaliská a kopec zábavy.
Našim spoločným cieľom je zveľaďovanie nášho domčeka, ktorý je naším domovom.
Kapacita: 8 detí Adresa: Prochotská 12, 04425 Medzev
Telefón: 055/4663345

Dúhový domček

Dúhový domček sa vyznačuje veľkou a peknou záhradou, krásnymi ozdobnými kermi a ovocnými stromami. V lete je to nádherná oáza farieb a vôní. Vnútrajšok dácha rodinnou atmosférou a detským smiechom. Heslom vychovávateľov je " nauč, pomôž a maj rád".

Náš domček je plný smiechu a zábavy,
nudu porazíme s našimi tetami.
raz sme pekné slečny, volíme si "miss",
potom maliari, vyzdobíme byt.
Inokedy poklad domovácky hľadám -
za sladkú odmenu rada aj zaspievam.
Lesné túry, huby a prechádzky. . .
výhľad z Jasovskej skaly je prekrásny.
K vodopádu v lete chodíme,
cestou tam kačičky v rybníku kŕmime.
Denné povinnosti "ach jaj, nemusíme"
no keď tak rozmýšľam, nič s tým nepravíme.
Keď každý priloží kúsok ruku k dielu,
myslím, že do sveta raz spravíme dieru.
deti z dúhového domčeka 🙂

Kapacita : 10 detí
Adresa: Potočná 65, 044 23 Jasov
Telefón: 055/674 09

tanecnici

Tanečníci

Zdravíme všetkých, sme deti z domčeka s názvom Tanečníci. Čo to znamená? Bývame v rodinnom dome, ktorý patrí Centru pre deti a rodiny Medzev. I keď poväčšine máme rodičov, kvôli ťažkým podmienkam nemôžeme byť s nimi. Tento náš domček sa nachádza v Jasove na Popročskej ulici. Bývame tu desiati a stará sa o nás 6 vychovávateliek. S láskou ich voláme naše tety :-). Sme tri dievčatká a siedmi chlapci. Máme 9 až 17 rokov. Niektorí sme tu odmalička, niektorí len pár rokov. Veľa kamarátov a kamarátok sa len „ ohrialo“ a odišlo domov. Všetci tu máme vlastné izby, postele, skrine, hračky... Tety sa o nás starajú ako o vlastné deti. Aj ich občas hneváme ako vlastné mamy 🙂 Iste sa pýtate, prečo sa nazývame Tanečníci. No preto, lebo väčšinu času sme roztancovaní, rozšantení, chvíľu neposedíme a tancujú nám nezbedné ohníky v očiach. Ako všetci i my teraz prežívame ťažké obdobie. Vírus nás obmedzil v činnostiach, na ktoré sme zvyknutí. Každý rok pre nás tety pripravovali rôzne akcie. Mávali sme tvorivé dielne, predstavenia, súťaže, večierky. Teraz nám to chýba ako aj škola, kamaráti, výlety , rodina... Ako teda trávime tie dni v nutnej izolácií? No veru sa nenudíme. Mávame úlohy tak ako všetci ostatní. Tety nám veru nepovolia zábavu, kým nie je všetko hotové. A až potom sa s nimi môžeme zabávať. Najradšej trávime čas vonku na dvore...či je sneh, či svieti slnko, keď sa len trochu dá, už sa bláznime, až sa susedom plot trasie 🙂 Veľa času trávime aj skrášľovaním nášho domčeka a okolia. Kreslíme, maľujeme, zdobíme... Pomáhame pri prácach v dome aj v záhrade. Veď v takom domčeku sa robota vždy nájde... Každý z nás má iné záľuby, trávi voľný čas inak. Športujeme, tvoríme, a pre niekoho je najlepším relaxom rozprávka v telke. Pre každého sa nájde niečo ...to pravé orechové...čo mu vyplní dni a zdvihne náladu.
Kapacita: 10 detí Adresa: Popročská č.297 04423 Jasov Telefón: 055/466 49 92